nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityDubnový MINT market
TukTuki na akci

MINT market
TukTuki na akci

Novinky od Liz Alig
novinky v e-shopu

Novinky od No Nasties
novinky v e-shopu

Zimní péče o pleť
článek

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Opište prosím kontrolní kód "9146"

Červnové novinky od TukTuki

Léto, horko, dovolená za dveřmi. Já jsem si ale tu svou vybrala už na přelomu dubna a května, kdy jsem vyrazila mimo jiné obkouknout fair trade výrobu v kambodžských organizacích Yodicraft a Sak Saum. Na stránkách TukTuki se na to konto objevily články popisující zážitky z těchto dvou návštěv i spousty nových letních kousků.
DSC_0890.JPG
design+team.jpg

Jak se šije v Yodicraft

Přeneste se do parného Phnom Penhu. Pod rukama čtveřice šikovných pracantů tu vznikají praktické tašky, pouzdra a další drobnosti z recyklovaných pytlů. Na první pohled si ani nevšimnete, že všichni zaměstnanci Yodicraft včetně ředitele organizace mají nějaké zdravotní postižení.

Návštěva v Sak Saum

Sak Saum znamená khmersky důstojnost. Důstojnost, kterou se snaží vrátit svým zaměstnankyním i zaměstnancům z řad obětí obchodu s lidmi. Naší průvodkyní během návštěvy organizace byla Jessica, mladá američanka, jejíž matka Sak Saum před devíti lety založila.
DSC_0257.JPG
1908139_10153028194328026_5982513174442841403_n.jpg

Novinky v e-shopu

V e-shopu přibyla spousta svěžích letních novinek. Vybírat můžete z tílek a triček, stylových tašek a batůžků i oblíběných peněženek a šátků vyrobených v organizaci Sak Saum. Další nové tašky a peněženky vyrobené z praktických všemuvzdorných materiálů pochází z organizace Yodicraft.

TukTuki na akcích

Během května proběhla v Brně sympatická akce Týden města. Během celého týdne oživl veřejný prostor akcemi, výstavami či obchůdky nejrůznějších organizací i jednotlivců. TukTuki bylo při tom a spolu s organizací NaZemi uspořádalo na Obilním trhu fair trade výstavu

A co se chystá do budoucna? Už příští týden v neděli 21.6. proběhne v Brně na Špilberku blešáček na podporu Československého kastračního fondu. O týden později v sobotu 27.6. se v Praze na Tyláku konají trhy. Na obou akcích najdete i TukTuki stánek, stavte se!

Co je ještě nového ve světě fair trade? 


Do fondu pro odškodnění obětí z Rana Plaza se konečně podařilo vybrat částku 30 milionů amerických dolarů. Oběti a pozůstalí se tak v dohledné době dočkají plného odškodnění.

Brno usiluje o titul Fairtradové město. Záměr stát se městem podporujícím fair trade už schválila Rada města, 23.6. o něm bude jednat zastupitelstvo.TukTuki přeje všem příznivcům férové módy krásné léto!
12.06.2015 11:02:50
mnes
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one