nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityDun Dun v Litoměřicích
TukTuki na akci

Objednávky od tonlé
objednání zboží

Dubnový MINT market
TukTuki na akci

MINT market
TukTuki na akci

Novinky od Liz Alig
novinky v e-shopu

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Zadáním svého e-mailu souhlasíte se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletteru TukTuki. Více se dozvíte tady.

 

.

Novinky od TukTuki duben 2015

Vážení příznivci originální a fair trade módy,
během jara se v obchůdku TukTuki objevilo několik novinek. Tou nejžhavější je nová várka krásných, ručně vyšívaných šátků z Bangladéše. Na webu TukTuki však přibyly také nové zajímavé články a pozvánky na chystané akce. Vše, co by Vám z jarního TukTuki dění nemělo uniknout, najdete v tomto newsletteru.
DSC_0226 (3).JPG
DSC_0188.JPG
DSC_0293.JPG
DSC_0288.JPG

Do e-shopu přibyly nové vyšívané šátky

Thanapara je asi desetitisícové městečko schované v západní Bangladéši na břehu řeky Gangy. Kromě policejní akademie a rozlehlých mangových hájů tu není nic moc pozoruhodného. Tedy kromě budovy organizace Thanapara Swallows Development Society. Ta je totiž věčně ověšená sušícími se látkami, zevnitř se ozývá klapaní tkalcovských stavů a šlapacích šicích strojů a všude kolem ní posedávají vyšívající ženy. Právě odtud doputoval nejnovější přírůstek do TukTuki nabídky - nádherné ručně tkané a vyšívané šátky. Většina z nich už je k vidění v e-shopu v sekci Šátky a šály. Každý kousek je originál, nenechte si ujít ten Váš.
 


TukTuki blog

Najít na českém internetu objektivní a kvalitní články na téma fair trade a oděvního průmyslu je boj. Rozhodla jsem se proto přispívat svou troškou do mlýna a vytvořila sekci Blog. Sem kromě novinek z TukTuki přibývají také články informující o dění ve světě fair trade módy. Dočíst se zatím můžete například o tom, jak podpořit kampaň za odškodnění obětí a pozůstalých po pádu bangladéšské továrny Rana Plaza, o vývoji fair trade módy v USA, nebo o tom, proč fair trade nakupování vlastně nestačí.
 


_DSC9127.jpeg
_DSC8095.jpg
_DSC9134.jpg
DSCF3609.jpeg

Co se chystá

Začíná sezóna trhů a festivalů a tak je načase vytáhnout stojany na oblečení a pár přepravek a vyrazit do světa. V sobotu 11.4.2015 bude TukTuki v Praze na trzích na Tylově náměstí, které se konají od 9 do 16 hodin. Pokud byste si chtěli pořídit něco konkrétního, dejte raději vědět předem, kapacity batůžku jsou omezené. Následující týden ve středu 15.4.2015 budou recyklované kousky z dílny kambodžské organizace Yodicraft k dostání na brněnském Recymade jarmarku. Ten se koná od 14 hodin do setmění na nádvoří Domu pánů z Kunštátu.

Na přelomu dubna a května se chystám na návštěvu dvou fair trade družstev v Kambodži - organizací Yodicraft a Sak Saum. Těšit se můžete na reporty z obou z nich a snad i nějaké pěkné fotky ilustrující výrobu v těchto dvou dílnách. V rámci brněnského Týdne města pak bude k vidění společná výstava TukTuki a organizace NaZemi představující fair trade výrobu kávy a oblečení. Novinky o ní budou zavčasu dostupné na TukTuki blogu.

Děkuju za Vaši podporu fair trade módy

Markéta 
TukTuki.cz
06.04.2015 12:43:30
mnes
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one