nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityObjednávky z No Nasties
objednávka zboží od výrobce

Novinky od Sak Saum
novinky v e-shopu

Den nekupování ničeho
článek

Brněnské předvánoční trhy
TukTuki na akci

15. 11. Den bez poštovného
poštovné zdarma

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Opište prosím kontrolní kód "3990"

Co je nového

Nová, férová, organická pánská trička už jsou na cestě. Než dorazí, potřebuju na ně uvolnit místo ve skříni. Chopte se proto posledních kousků ze starší kolekce za směšných 250 Kč!
Aktuálně dostupné velikosti najdete v kategorii Pro pány.
 
Google mi napověděl, že se dneska slaví Den Země. I když to na první pohled nevypadá, oblečení má se stavem naší planety mnoho společného. Chcete vědět proč?
Je to téměř třicet let ode dne, kdy se první balíčky kávy s certifikací Fair Trade objevily v holandských supermarketech. Tehdy bylo využití značky prokazující dodržování standardů při výrobě něčím revolučním. Na rozdíl od dnešních dní, kdy se záplava značek na každém výrobku stává samozřejmostí. Jen značek prokazujících ekologický původ výrobku je na světě podle webu Ecolabel Index 463.
Podzimní prodejní sezóna je na spadnutí. Zajímá vás, kde můžete TukTuki potkat osobně a nakoupit něco fešáckého?
14355649_1110323992393025_7883199165638962081_n.jpg
Parádní letní až podzimní nadílka přiletěla před nedávnem do e-shopu z ghanské organizace Global Mamas. Vybírat můžete z neodolatelných šatů ze stoprocentní bavlny zdobených voskovou batikou, bambuckého másla, mýdel i korálků z recyklovaného skla.
Za výrobky značky Mayamiko stojí tým švadlen a krejčích z Malawi, vnitrozemského státu na východě Afriky. Značka Mayamiko v sobě snoubí tradiční africké řemeslné techniky s nejnovějšími trendy v oblasti oděvního designu. Výsledkem jsou nadčasové módní kousky ručně vyrobené v malé oděvní dílně na předměstí hlavního města Lilongwe. Parádní halenky, pyžamka i mýdla jsou nově k dostání v e-shopu.
Je mi velkou ctí a potěšením, že se aspoň na jeden víkend můžu zapojit do festivalu Africa Live ve Dvoře Králové! Kdo ještě letos neviděl plameňáky ani slony, alou tam!
plak__t_final.svg-g5989-700.png
TukTuki zmezinárodnělo a nově nabízí také možnost doručení zboží na Slovensko.
Slovenští fandové a fanynky férové módy tak mohou v e-shopu zvolit možnost "dobírka na Slovensko" a za příjemných 135 Kč si nechat své vysněné zboží dovézt až domov :) 
V e-shopu přibylo množství nových kousků od kambodžské společnosti tonlé. Ručně tkané halenky, líbezná trička a superpohodlné šaty ručně vyrobené metodou "zero waste" si zamilujete.
tonle3.jpg
V sobotu 14. 5. 2016 se na všechny pražské příznivce fair tradu budeme těšit na Férové Letné. Tato vypečená akce se koná pod taktovkou Ekumenické akademie za spolupráce desítek podniků a organizací, které mají k fair tradu a etické spotřebě blízko. Přijďte si zapiknikovat a zároveň si užít bohatý program i nabídku férových a lokálních výrobků.
Dnes jsou to tři roky od pádu továrny Rana Plaza. Od té doby se začalo trochu více přemýšlet o bezpečnosti a pracovních podmínkách pracovnic a pracovníků oděvního průmyslu. Aktivisté a experti se ale shodují, že pokrok a změny v oděvním průmyslu jsou velmi pomalé.
I český Lidl nabízel v březnu džíny Jogger za "neuvěřitelných" 199 Kč. Jak je možné si za cenu dvou obědů koupit kalhoty, na jejichž výrobě na druhém konci planety pracovaly desítky lidských rukou? To spočítali v britském The Guardian.
Factory Fashion Market pořádaný pravidelně v Brně je trh nezávislé módy, šperků a designu. Letos se na něj můžete těšit 16. a 17. dubna. Proč to říkám? Protože tentokrát nebude chybět ani TukTuki!
Usměvavá Kambodžanka Theavy už oblečení nevyrábí. Než se ale z řádové pracovnice organizace Sak Saum stala její národní ředitelkou, strávila dnů za šicím strojem nespočet. Nyní má Theavy za úkol koordinovat práci více než osmdesáti zaměstnanců a prodej jejich textilních výrobků. V jejím příběhu se ale zrcadlí životy mnoha dalších žen pracujících v Sak Sauk, a proto stojí za to o něm psát. Článek o Theavy a trochu o celé dílně Sak Saum vyšel dnes na blogu Fashion Revolution.
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one