nové férová móda.jpg

Aktuality




Srpnové akce
TukTuki na akci

Šaty s africkou duší
novinky v e-shopu

Světový den pro Fair Trade
článek

Férový Karlín
TukTuki na akci

Krásný Den Země
co má společného Země a oblečení

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Opište prosím kontrolní kód "5741"

Co je nového

Google mi napověděl, že se dneska slaví Den Země. I když to na první pohled nevypadá, oblečení má se stavem naší planety mnoho společného. Chcete vědět proč?
Je to téměř třicet let ode dne, kdy se první balíčky kávy s certifikací Fair Trade objevily v holandských supermarketech. Tehdy bylo využití značky prokazující dodržování standardů při výrobě něčím revolučním. Na rozdíl od dnešních dní, kdy se záplava značek na každém výrobku stává samozřejmostí. Jen značek prokazujících ekologický původ výrobku je na světě podle webu Ecolabel Index 463.
Podzimní prodejní sezóna je na spadnutí. Zajímá vás, kde můžete TukTuki potkat osobně a nakoupit něco fešáckého?
14355649_1110323992393025_7883199165638962081_n.jpg
Parádní letní až podzimní nadílka přiletěla před nedávnem do e-shopu z ghanské organizace Global Mamas. Vybírat můžete z neodolatelných šatů ze stoprocentní bavlny zdobených voskovou batikou, bambuckého másla, mýdel i korálků z recyklovaného skla.
Za výrobky značky Mayamiko stojí tým švadlen a krejčích z Malawi, vnitrozemského státu na východě Afriky. Značka Mayamiko v sobě snoubí tradiční africké řemeslné techniky s nejnovějšími trendy v oblasti oděvního designu. Výsledkem jsou nadčasové módní kousky ručně vyrobené v malé oděvní dílně na předměstí hlavního města Lilongwe. Parádní halenky, pyžamka i mýdla jsou nově k dostání v e-shopu.
Je mi velkou ctí a potěšením, že se aspoň na jeden víkend můžu zapojit do festivalu Africa Live ve Dvoře Králové! Kdo ještě letos neviděl plameňáky ani slony, alou tam!
plak__t_final.svg-g5989-700.png
TukTuki zmezinárodnělo a nově nabízí také možnost doručení zboží na Slovensko.
Slovenští fandové a fanynky férové módy tak mohou v e-shopu zvolit možnost "dobírka na Slovensko" a za příjemných 135 Kč si nechat své vysněné zboží dovézt až domov :) 
V e-shopu přibylo množství nových kousků od kambodžské společnosti tonlé. Ručně tkané halenky, líbezná trička a superpohodlné šaty ručně vyrobené metodou "zero waste" si zamilujete.
tonle3.jpg
V sobotu 14. 5. 2016 se na všechny pražské příznivce fair tradu budeme těšit na Férové Letné. Tato vypečená akce se koná pod taktovkou Ekumenické akademie za spolupráce desítek podniků a organizací, které mají k fair tradu a etické spotřebě blízko. Přijďte si zapiknikovat a zároveň si užít bohatý program i nabídku férových a lokálních výrobků.
Dnes jsou to tři roky od pádu továrny Rana Plaza. Od té doby se začalo trochu více přemýšlet o bezpečnosti a pracovních podmínkách pracovnic a pracovníků oděvního průmyslu. Aktivisté a experti se ale shodují, že pokrok a změny v oděvním průmyslu jsou velmi pomalé.
I český Lidl nabízel v březnu džíny Jogger za "neuvěřitelných" 199 Kč. Jak je možné si za cenu dvou obědů koupit kalhoty, na jejichž výrobě na druhém konci planety pracovaly desítky lidských rukou? To spočítali v britském The Guardian.
Factory Fashion Market pořádaný pravidelně v Brně je trh nezávislé módy, šperků a designu. Letos se na něj můžete těšit 16. a 17. dubna. Proč to říkám? Protože tentokrát nebude chybět ani TukTuki!
Usměvavá Kambodžanka Theavy už oblečení nevyrábí. Než se ale z řádové pracovnice organizace Sak Saum stala její národní ředitelkou, strávila dnů za šicím strojem nespočet. Nyní má Theavy za úkol koordinovat práci více než osmdesáti zaměstnanců a prodej jejich textilních výrobků. V jejím příběhu se ale zrcadlí životy mnoha dalších žen pracujících v Sak Sauk, a proto stojí za to o něm psát. Článek o Theavy a trochu o celé dílně Sak Saum vyšel dnes na blogu Fashion Revolution.
Gymnázium Chotěboř pořádá sympatickou fair trade akci a TukTuki bude při tom. V pátek 18. 3. se v prostorách chotěbořského gymnázia odehraje TukTuki módní přehlídka i s prodejním stánkem. Mimo to je na programu přehršel dalších férově - sportovních aktivit, jejichž podrobný seznam najdete na www.gch.cz.
V minulém týdnu obletěla česká média zpráva o tom, že v tureckých továrnách značek H&M a Next pracují děti syrských uprchlíků. Jsou ale tyto dvě značky jedinými "zlými vykořisťovateli" syrských dětí?
Zpráva, kterou uveřejnila česká média, byla zkratkovitým výcucem z článku britského deníku The Independent. Rozhodla jsem se proto původní článek přeložit celý a umožnit tak českým čtenářům pochopit, jak to tedy s těmi syrskými dětmi je.
Do e-shopu přibyly další novinky z bangladéšské organizace Aarong pro dámy i pány.
IMG_7757.JPG
Během prosince a ledna spatřili světlo světa dvě brožurky zaměřené na etickou módu a oblečení. Je mi ctí a potěšením, že oba odkazují mimo jiné na TukTuki.
Legendární značka fair trade módy People Tree z Velké Británie slaví čtvrt století. Jak se za posledních dvacet pět let posunul přístup k módě? A nakolik má v tomto posunu People Tree prsty?


TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one