nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityObjednávky z No Nasties
objednávka zboží od výrobce

Novinky od Sak Saum
novinky v e-shopu

Den nekupování ničeho
článek

Brněnské předvánoční trhy
TukTuki na akci

15. 11. Den bez poštovného
poštovné zdarma

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Opište prosím kontrolní kód "3990"

Co je nového

Gymnázium Chotěboř pořádá sympatickou fair trade akci a TukTuki bude při tom. V pátek 18. 3. se v prostorách chotěbořského gymnázia odehraje TukTuki módní přehlídka i s prodejním stánkem. Mimo to je na programu přehršel dalších férově - sportovních aktivit, jejichž podrobný seznam najdete na www.gch.cz.
V minulém týdnu obletěla česká média zpráva o tom, že v tureckých továrnách značek H&M a Next pracují děti syrských uprchlíků. Jsou ale tyto dvě značky jedinými "zlými vykořisťovateli" syrských dětí?
Zpráva, kterou uveřejnila česká média, byla zkratkovitým výcucem z článku britského deníku The Independent. Rozhodla jsem se proto původní článek přeložit celý a umožnit tak českým čtenářům pochopit, jak to tedy s těmi syrskými dětmi je.
Do e-shopu přibyly další novinky z bangladéšské organizace Aarong pro dámy i pány.
IMG_7757.JPG
Během prosince a ledna spatřili světlo světa dvě brožurky zaměřené na etickou módu a oblečení. Je mi ctí a potěšením, že oba odkazují mimo jiné na TukTuki.
Legendární značka fair trade módy People Tree z Velké Británie slaví čtvrt století. Jak se za posledních dvacet pět let posunul přístup k módě? A nakolik má v tomto posunu People Tree prsty?
I když Vánoce jsou ještě daleko, předvánoční šílenství s vánočními trhy v čele se pomalu rozjíždí. Ty v Olomouci začínají už příští týden. Hned v sobotu 28. 11. 2015 bude jeden stánek patřit TukTuki, stavte se.
Jeden z listopadových večerů v brněnském Dobrovolnickém centru 67 bude zaměřený na téma "rozumného oblečení". Jak se dá móda nakupovat rozumně a s příběhem se budu pokoušet osvětlit já a lidi z neziskového obchůdku Šuplig.
Organizace Aarong z Bangladéše vyrobila zbrusu novou řadu pánských fair trade triček. Je jich spousta, jsou krásná, vtipná a já prostě nevím, která objednat. Jaké tričko byste rádi nosili vy? Hlasujte pro své vysněné tričko. Ta nejpopulárnější budou za nedlouho k dostání v TukTuki e-shopu.
V neděli 8. 11. se opět po roce chystám do sympatické olomoucké hospůdky U Kuděje se zážitky z letošních cest. Na programu jsou cestovatelské postřehy, povídání a fotky z fair trade organizací Sak Saum a Yodicraft a taky prodej jejich zboží.
Dort

Dort

E-shop TukTuki slaví první narozeniny! Oslavujte spolu s ním a využijte desetiprocentní slevu na jakýkoliv nákup.
Seznamte se s pěstováním a zpracováním kávy, ale i dopady zapojení pěstitelských družstev do systému fair trade. Využijte příležitost setkat se s pěstiteli kávy Eimarem z Mexika a Walfredem z Guatemaly.
V sobotu 19. 9. 2015 proběhla v Praze jedinečná akce Zažít město jinak. Pod viaduktem v Karlíně vznikl díky lidem z restaurace Mlsná kavka bar, na pódiu vyhrával DJ a před obchodem Fair a Bio se vařila káva. TukTuki mělo tu čest být při tom a blýsknout se s módní přehlídnou. Ukradla jsem z facebooku Mlsné kavky pár fotek, abych se mohla pochlubit krásnou sobotní atmosférou i tím, jak to modelkám v TukTuki oblečení slušelo.
Přijďte zažít město jinak, fairtradově. Na stejnojmené sobotní akci v Praze bude k vidění i TukTuki módní přehlídka a další lákadla.
V e-shopu TukTuki přibyly nové recyklované kousky. Tašky a peněženky vyrobené z pytlů od cementu, rýže a rybího krmení doputovaly z organizace Yodicraft. Ta sídlí poblíž hlavního města Kambodži Phnom Penhu a dává práci lidem se zdravotním postižením.
Nové zboží najdete v kategoriích Tašky a Peněženky.
​Když se řekne „environmentální katastrofa“, většina z nás si zřejmě představí uhelné doly, umírající velryby uprostřed ropných skvrn nebo mizející deštné pralesy. Málo kdo zřejmě pomyslí na své oblíbené tričko nebo jiný kousek svého šatníku. Výroba oděvů je při tom druhým největším zdrojem znečištění na naší planetě.
Říct celý příběh stojící za oblečením, které dennodenně kupujeme. To byl cíl kanadské Fair Trade Network, neziskovky usilující o podporu fair trade v Severní Americe.
Ve východní Číně se zřítila továrna na boty. V troskách zahynulo dvanáct dělníků a dalších asi čtyřicet jich bylo zraněno.
Na označení „made in“ záleží, ale fair trade jde dál. Představuje kupujícím konkrétní výrobce jejich oblečení, vysvětluje Safia Minney, zakladatelka britské fair trade značky People Tree. Ve svém článku, který vyšel na módním webu Business of Fashion, vysvětluje, co přesně stojí za označením „fair trade“. Safie dává za příklad bangladéšskou organizaci Thanapara Swallows, jejíž výrobky najdete i v e-shopu TukTuki.
V sobotu 11. 7. 2015 se na vás opět těším na lodi (A)void na pražské Náplavce. Sobotní trhy tu rozhodně stojí za návštěvu. Farmářské tržiště plynule navazuje na blešák sestávající jak ze skutečných vetešnických a starožitných kousků, tak ze spousty stánků s rukodělnými drobnostmi. K mání bude také ochutnávka z TukTuki sortimentu. Těšit se můžete hlavně na recy věci a další drobnosti, zkrátka to, co se mi vejde do batohu.
Z TukTuki oblečení můžete sestavit svůj férový model do města či na lehkou vycházku. Jak se ale zodpovědně vybavit na túru do hor nebo na pár dní v přírodě? Po chvilce hledání jsem zjistila, že to skutečně jde a že nabídka českého internetu není tak zoufale omezená, jako to na první klik vypadá.
Vyhráli jsme! napsala v pondělí na svůj facebook organizace Clean Clothes Campaign. Po více než dvou letech se podařilo vybrat částku 30 milionů amerických dolarů, která je podle Mezinárodní organizace práce (ILO) potřeba k odškodnění pozůstalých a obětí z neštěstí v Rana Plaza.
Rada města včera schválila záměr, aby se Brno stalo fairtradovým městem! Už jen propašovat záměr přes zastupitelstvo a je to.
Report z kambodžské organizace Yodicraft zaměstnávající mladé Kambodžany se zdravotním postižením. Během návštěvy Phnom Penhu jsem strávila den s Nimulem, který stojí nejen za Yodicraftem, ale i za dalšími projekty zaměřenými na handicapované. Projížďka po dvou neziskovkách i firmě ve mě zanechala pocit, že svět je alespoň místy ještě v pořádku.
V červnu budete moct potkat TukTuki na dvou akcích v Brně a v Praze. Okoukněte své vysněné zboží na živo!
Posledním přírůstkem v TukTuki e-shopu jsou dámská tílka. Přicestovala z kambodžské organizace Sak Saum, kde je z láskou ručně šijí a tisknou pracovníci a pracovnice, kteří mají zkušenost s obchodem s lidmi.
Do e-shopu přibyly parádní nové šátky a kabelky z Kambodži. Obzvlášť vypečené jsou například bavlněné batůžky nebo obří taška s rybou z recyklovaných pytlů vyrobená v organizaci Yodicraft.
Novinky hledejte v kategoriích Šátky a Tašky.
Jak jsem avizovala, zapojila jsem TukTuki do akce Týden města, která probíhala v průběhu tohoto týdne v Brně. Spolu se Standou Komínkem z organizace NaZemi jsme dva dny okupovali několik stromků na Obilním trhu a proměnili jsme je ve výstavní prostor. Standa vytáhl fotky ze Střední a Jižní Ameriky a já jsem použila vlastní i cizí fotky z fair trade oděvních dílen. Koukněte na pár fotek, které během prvního výstavního dne vznikly.
Poslední dubnový den jsem strávila návštěvou kambodžské organizace Sak Saum. I přes skoro čtyřicetistupňové horko měli všichni zaměstnanci organizace úsměv na tváři a provedli mě svým barevným světem v prodejním centru v Phnom Penhu i výrobních dílnách ve vesnici Saang.
_DSC3222.jpg
V rámci akce Týden města vytáhneme fair trade do ulic. Ve čtvrtek 21. a pátek 22. května 2015 budou v Brně na Obilním trhu k vidění fotky z fair trade organizací všeho druhu.
1609992_1536212813271624_777667116_n.jpg
K výročí zborcení bangladéšské textilní továrny Rana Plaza jsem se pokusila v magazínu A2larm popsat, co se za dva roky po tragédii událo, a taky trochu zalobovat za férovou výrobu oděvů.
Bangladesh-Building-C_medi-833x540.jpg
standard-thumb-livingwage.jpg
Organizace Fair Wear Foundation představila nový web věnující se problematice tzv. "Living Wage". Na dokonale interaktivním webu můžete sledovat animovaný dodavatelský řetězec, videa i množství informací.
DSC_0206 (3).JPG
Z bangladéšské Thanapary doputovala nová várka oblíbených ručně vyšívaných šátků. Nenechte si ujít ten Váš!
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one