nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityDun Dun v Litoměřicích
TukTuki na akci

Objednávky od tonlé
objednání zboží

Dubnový MINT market
TukTuki na akci

MINT market
TukTuki na akci

Novinky od Liz Alig
novinky v e-shopu

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Zadáním svého e-mailu souhlasíte se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletteru TukTuki. Více se dozvíte tady.

 

.

Co je nového

Jak jsem avizovala, zapojila jsem TukTuki do akce Týden města, která probíhala v průběhu tohoto týdne v Brně. Spolu se Standou Komínkem z organizace NaZemi jsme dva dny okupovali několik stromků na Obilním trhu a proměnili jsme je ve výstavní prostor. Standa vytáhl fotky ze Střední a Jižní Ameriky a já jsem použila vlastní i cizí fotky z fair trade oděvních dílen. Koukněte na pár fotek, které během prvního výstavního dne vznikly.
Poslední dubnový den jsem strávila návštěvou kambodžské organizace Sak Saum. I přes skoro čtyřicetistupňové horko měli všichni zaměstnanci organizace úsměv na tváři a provedli mě svým barevným světem v prodejním centru v Phnom Penhu i výrobních dílnách ve vesnici Saang.
_DSC3222.jpg
V rámci akce Týden města vytáhneme fair trade do ulic. Ve čtvrtek 21. a pátek 22. května 2015 budou v Brně na Obilním trhu k vidění fotky z fair trade organizací všeho druhu.
1609992_1536212813271624_777667116_n.jpg
K výročí zborcení bangladéšské textilní továrny Rana Plaza jsem se pokusila v magazínu A2larm popsat, co se za dva roky po tragédii událo, a taky trochu zalobovat za férovou výrobu oděvů.
Bangladesh-Building-C_medi-833x540.jpg
standard-thumb-livingwage.jpg
Organizace Fair Wear Foundation představila nový web věnující se problematice tzv. "Living Wage". Na dokonale interaktivním webu můžete sledovat animovaný dodavatelský řetězec, videa i množství informací.
DSC_0206 (3).JPG
Z bangladéšské Thanapary doputovala nová várka oblíbených ručně vyšívaných šátků. Nenechte si ujít ten Váš!
Vcelku nečekaně se na serveru Lidovky.cz objevil článek popisující výrobu fair trade oblečení v bangladéšské organizaci Thanapara Swallows. Ten původně vznikl pro server Hedvábná stezka, kde vyšel v říjnu 2014.
Dnes, 24. 3. 2015, se po celém světě rozjela kampaň nazvaná "Give them Five". Staňte se její součástí a dejte najevo, že vám pracovní podmínky dělníků v Bangladéši nejsou jedno.
Víte, co se dělo minulý týden v Číně? Stávkovalo se.
Více než 5 000 dělníku a dělnic pracujících v továrně na boty vyšlo do ulic a dalo najevo svůj nesouhlas s pracovními podmínkami.
Už zítra se můžete v brněnské kavárně Trojka těšit na akci zvanou Recymade. Jedná se o jarmark recyklovaných věcí a TukTUki nebude chybět.
Ti stejní lidé, kteří vnesli trochu etiky do vašeho ranního šálku kávy, se teď dobývají do vašich přeplněných šatníků. Catherine Clifford v článku pro americký časopis Entepreneur líčí, jak se některé módní značky v USA postupně přiklánějí k Fair Trade standardům. Přečtěte si o trnité cestě k fair trade výrobě oděvů a principech, které musí Fair Trade producenti dodržovat.
Jennifer Jacquet působí na University of New York a věnuje se tématu globálních environmentálních problémů. Na začátku roku 2015 vyšla její kniha s názvem Is Shame Ncessary? věnující se ostudě jako prostředku celospolečenské změny. Na článek Jennifer Jacquet, který byl ukázkou z této knihy, jsem narazila v časopise The Guardian a s laskavým dovolením autorky jsem jej přeložila do češtiny. Článek pohlíží na fair trade jako na druh marketingového nátlaku, zajímavé, co myslíte?
Za každou drsnou slupkou se skrývá srdce prahnoucí po fair tradu! Proto se v e-shopu TukTuki konečně objevila kategorie Pro pány ukrývající báječná nová trička, pásky a peněženky.
Zatímco zamilovaní v Evropě a USA už týdny horečně přemýšlejí, čím 14. února potěší svůj protějšek, obchodníci si mnou ruce. Svátek svatého Valentýna tak, jak jej známe v dnešní podobě, se vyvinul z komerční kampaně vychytralého amerického obchodníka s dárkovým zbožím a svátkem komerce zůstává dodnes. Dejte letos valentýnským nákupům nový rozměr a nakupte svém drahému či své drahé něco férového.
Obchod Fair a Bio provozovaný Ekumenickou akademií nabízí od včerejška pár TukTuki kousků. Najdete tu tašky a další drobnosti z Bangladéše a Kambodži.
V e-shopu přibyly nové báječné recyklované kousky z organizace Yodifee. V kategoriích Peněženky, Tašky, Šperky a Pouzdra najdete spoustu vtipných novinek ušitých z pytlů, recyklované bavlny nebo rákosu.
gokamera.jpg
Od čtvrtka 15. do neděle 18.1.2015 se na brněnském výstavišti koná cestovatelský festival Go kamera a TukTuki bude při tom.
Pokud se vám zdá, že e-shop je po Vánocích trochu vykoupený, nemýlíte se. Nové zboží už se ale chystá. Na co se můžete na začátku nového roku těšit?
mt.jpg
Magazín Material Times zařadil TukTuki do výběru českých značek "s přidanou hodnotou".
TukTuki kousky dobývají svět závratnou rychlostí. Kromě e-shopu je můžete nakoupit už ve třech kamenných prodejnách v Brně, Praze a Karlových Varech.
V neděli 30.11. jsem se vypravila do milé olomoucké hospůdky U Kuděje. Oprášila jsem cestovatelské zážitky, fotky z Bangladéše a také po delší době provětrala některé TukTuki kousky. Lidí bylo tak akorát, abychom nemuseli sedět na dvě patra, a atmosféra byla výborná. Velký dík patří organizátorům i všem, co přišli.
Chcete nakoupit na Vánoce něco od TukTuki a rádi byste si to předem ošahali a prohlédli naživo? V předvánočním čase máte možnost hned třikrát!
Několik kousků z TukTuki sortimentu nyní nabízí také karlovarský obchůdek Dobrá myšlenka.
DSC_1136.JPG
Na konec listopadu chystám bangladéšský comeback - díky pozvání do Hospůdky U Kuděje vyrážím do Olomouce popovídat, promítnout fotky z cest a představit TukTuki.
Po více než roce na mě vybafla reportáž v deníku Referendum. Popisuje výrobu fair trade oblečení v bangladéšské organizaci Thanapara Swallows Development Society, s níž spolupracuju.
Víte komu prošlo rukama tričko, které máte právě na sobě? A kolik za to dotyčný dostal peněz? Udělejte si tento krátký a nenásilný test a třeba zjistíte, že ne.
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one