nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityDubnový MINT market
TukTuki na akci

MINT market
TukTuki na akci

Novinky od Liz Alig
novinky v e-shopu

Novinky od No Nasties
novinky v e-shopu

Zimní péče o pleť
článek

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Opište prosím kontrolní kód "9146"
Aarong znamená v bengálšitině "slavnost". Bangladéšská organizace Aarong se snaží dát aspoň malý důvod k oslavě vesnickým řemeslníkům a řemeslnicím, s nimiž spolupracuje. Organizace těmto producentům zprostředkovává přístup na národní i mezinárodní trh a umožňuje jim tak vydělat si mzdu pokrývající jejich životní náklady.

Značka Aarong vzniklad v roce 1978 jako jeden ze sociálních podniků organizace BRAC. Ta je bezkonkurenčně největší bagladéšskou rozvojovou a sociální organizací a jednou z největších rozvojových neziskovek světa. Díky organizaci BRAC vznikají i na těch nejodlehlejších místech Bangladéše školy, komunitní organizace, systémy mikropůjček nebo se kopou studny se zdravotně nezávadnou vodou. 

Zpočátku organizace usilovala o podporu vesnických řemeslníků a řemeslnic věnujících se výrobě hedvábí, tisku a vyšívání. Postupně se seznam spolupracujících řemeslníků i oblastí výroby rozrostl a dnes organizace zaměstnává více než 65 000 lidí, z nichž 85 % tvoří ženy. Organizace Aarong v sobě kombinuje tradiční řemesla Bangladéše s moderním designem a principy spravedlivého obchodu. V roce 1999 získal Aarong certifikát World Fair Trade Organization a v letech 2006 a 2012 prestižní cenu UNESCO Award of Excellence for Handicrafts. Organizace se však stále drží tradičního designu svých výrobků, které prodává zejména na místním trhu. 

Více o organizaci Aarong najdete na www.aarong.com.

MG_6378web.jpg
aarong-design-and-sampling-studio-5.jpg
ls12.jpg
aarong-design-and-sampling-studio-0.jpg
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one