nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityDun Dun v Litoměřicích
TukTuki na akci

Objednávky od tonlé
objednání zboží

Dubnový MINT market
TukTuki na akci

MINT market
TukTuki na akci

Novinky od Liz Alig
novinky v e-shopu

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Zadáním svého e-mailu souhlasíte se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletteru TukTuki. Více se dozvíte tady.

 

.
Nádherné pestrobarevné šaty a čelenky pochází z afrického družstva Global Mamas.

Organizace Global Mamas sídlí v Ghaně, zemi ležící v západní Africe, pro níž je charakteristický především vývoz zlata a kakaa.
Organizace Global Mamas zaměstnává chudé africké ženy a umožňuje jim tak získat výdělky potřebné pro zajištění důstojného života pro sebe i své rodiny. Zaměstnávání žen má v Africe velký význam. Právě ženy jsou ekonomickými hlavami domácnosti a své výdělky ve většině případů investují do vzdělávání, zdravotní péče a vlastních podnikatelských aktivit.

Global Mamas vznikly v roce 2003 jako šestičlenné družstvo žen, které se odhodlaně pustily do řemeslné výroby, aby tak vydělaly peníze na školní docházku svých dětí. V současnosti organizace zaměstnává stovky ghanských žen. Ty pracují v celkem devíti dílnách v různých regionech Ghany. Tři z těchto dílen se věnují šití a batice, další pak tkaní, práci s korálky a výrobě mýdel. Postupně si organizace získala podporu především severoamerických partnerů, kteří jsou v současné době největším odběratelem výrobků z dílen Global Mamas.

Družstvo je členem World Fair Trade Organization, která zajišťuje pravidelnou kontrolu standardů Fair Trade ve všech zapojených dílnách. 

Šaty vyrobené v Global Mamas vznikají tradiční technikou africké batiky. Pomocí ručně vyřezávaných tiskátek je na látku nanášen horký vosk. Po opakovaném namáčení do barvy se vosk rozpouští a místo zůstává bílé, pouze s charakteristickými "prasklinkami" tam, kde vosk popraskal. Batika je typickým africkým řemeslem předávaným po generace v rámci jednotlivých rodin a komunit. Každý region má své osobité styly barvení, typické ornamenty a barvy. Využíváním tradičních technik tedy Global Mamas podporují také zachování tohoto jedinečného řemesla.

Více o organizaci Global Mamas najdete na www.globalmamas.com
Global Mamas

Global Mamas

Ema barví
Global Mamas

Global Mamas

Batikování voskem
Global Mamas

Global Mamas

Agnes při práci
Global Mamas

Global Mamas

Výroba šperků
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one