nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityDun Dun v Litoměřicích
TukTuki na akci

Objednávky od tonlé
objednání zboží

Dubnový MINT market
TukTuki na akci

MINT market
TukTuki na akci

Novinky od Liz Alig
novinky v e-shopu

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Zadáním svého e-mailu souhlasíte se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletteru TukTuki. Více se dozvíte tady.

 

.
Luxusní tašky, šátky a pouzdra s orientálními motivy pochází z marocké organizace Mushmina.

Dílna nazvaná Flying Camel sídlí poblíž města Casablanca v centrální části Maroka. Právě zde vzniká největší část výrobků prodávaných pod značkou Mushmina. V tradiční společnosti marockého venkova je práce v dílně jedinou možností výdělku pro ženy. Kromě výdělků umožňujících důstojný život celé rodiny je práce v dílně také možností setkat se a promluvit si s dalšími ženami. Ženy se tak díky práci stávají finančně ale i psychicky méně závislé na mužích, sebevědomější a emancipovanější. Právě podpora a zaměstnávání žen je jedna z největších výzev tradičně patriarchální marocké společnosti. 

Na produktech organizace Mushmina však kromě přibližně 15 žen zaměstnaných přímo v dílně pracují také další lokální řemeslníci. Mushmina spolupracuje s místními kováři a koželužci, kteří dodávají drobné komponenty pro tašky. Látky jsou tkány v místní dílně případně dováženy od tkalců z Mali. Drobní producenti, tak mají možnost získat důstojné výdělky díky prodeji na mezinárodním trhu, na nějž by se vlastními silami jen stěží probojovali.

Organizace Mushmina byla založena dvěma americkými sestrami nadšenými Marokem a jeho řemeslnými výrobky. Jedna z nich, Heather, se zde vdala a řídí výrobu přímo na místě. Druhá, Katie, se věnuje navrhování výrobků. Tašky jsou inspirovány vzory z marockých kachlí, šátky jsou barveny tradiční technikou vyvazované batiky.

Více o organizaci Mushmina najdete na www.mushmina.com
Mushmina

Mushmina

Halima, jedna z pracovnic dílny
Mushmina

Mushmina

Vybavení dílny
Mushmina

Mushmina

Dílna Flying Camel
Mushmina

Mushmina

Habia - pracovnice dílny
Mushmina

Mushmina

Malika se chlubí svými výrobky
Mushmina

Mushmina

Pracovní tým
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one