nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityDun Dun v Litoměřicích
TukTuki na akci

Objednávky od tonlé
objednání zboží

Dubnový MINT market
TukTuki na akci

MINT market
TukTuki na akci

Novinky od Liz Alig
novinky v e-shopu

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Zadáním svého e-mailu souhlasíte se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletteru TukTuki. Více se dozvíte tady.

 

.
Nádherné tašky, šátky, peněženky i šperky vznikají v organizaci Sak Saum z Kambodži.

Jak ale organizace sama prohlašuje: "Sak Saum není o taškách a peněženkách, Sak Saum je o změně života... o tom dát lidem sílu a moc pro jejich budoucí život".

Sak Saum působí v hlavním městě Phnom Penh a přilehlé oblasti Sang. Organizace si klade za cíl bojovat proti obchodu s lidmi a pomáhat jeho obětem. Obchodování s lidmi, většinou za účelem nucené práce či prostituce, je jedním z nejpalčivějších problémů země. Jestliže se oběti podaří uniknout, je silně stigmatizována a většinou není možné, aby se vrátila ke své původní rodině. Organizace Sak Saum proto těmto lidem nabízí možnost ubytování, lékařské péče, vzdělávání, psychologické a spirituální podpory. Mimo to se organizace věnuje vzdělávání a prevenci obchodu s lidmi v Phnom Penhu a okolí. Tyto služby jsou hrazeny právě z prodeje textilních výrobků.

Organizace Sam Saum zaměstnává přibližně 80 mužů a žen a každoročně nabízí rekvalifikaci v oblasti oděvní tvorby dalším 12 zájemcům z řad obětí obchodu s lidmi. Tyto klientky buď pokračují ve práci pro Sak Saum nebo si s podporou organizace zakládají vlastní dílny a pokračují v samostatném podnikání. 

Výrobky Sak Saum jsou především z recyklovaných či vyřazených látek. Celý proces výroby včetně designu produktů je prací klientek a klientů organizace. Drobné komponenty jako například kokosové knoflíky jsou dílem místních řemeslníků spolupracujících s organizací.

Více o organizaci Sak Saum najdete na www.saksaum.com.

Mé zážitk z návštěvy Sak Saum si můžete přečíst v tomto článku

 

Sak Saum

Sak Saum

Výroba tašky
Sak Saum

Sak Saum

Obchod v Phnom Penhu
Sak Saum

Sak Saum

Dílna
Sak Saum

Sak Saum

Výroba
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one