nové férová móda.jpg

AktualityKrásný Den Země
co má společného Země a oblečení

Sustainable Fashion Day
TukTuki na akci

Zimní novinky od tonlé
nová trička a teplé šaty

Můžeme věřit certifikátům?
článek

Povánoční výprodej
Slevy zboží v eshopu

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Opište prosím kontrolní kód "5015"
Ručně vyšívané tašky, šátky a peněženky pochází z bangladéšské organizace Thanapara Swallows Development Society.

Organizace Thanapara Swallows leží v západní čási Bangladéše, jedné z nejchudších zemí světa pověstné otřesnými pracovními podmínkami v oděvním průmyslu.

Dílna v organizaci Thanapara Swallows zaměstnává více než 200 žen a mužů žijících v okolních vesnicích. Organizace je suverénně největším zaměstnavatelem v okolí a prakticky jedinou možností výdělku pro místní ženy. Vzhledem k silně patriarchální společnosti je zaměstnání pro ženy cestou k finanční i psychické samostatnosti a menší závislosti na mužských členech rodiny. Ženy přinášející domů výdělek mají větší pravomoc rozhodovat o záležitostech rodiny a tyto peníze povětšinou využívají na financování školního vzdělání a lékařské péče pro sebe a své blízké či k tvorbě úspor.

Kromě textilní dílny provozuje organizace rovněž základní a mateřskou školu, zdravotnické zařízení, zemědělské projekty a projekty zaměřené na boj s domácím násilím. Všechny tyto aktivity jsou částečně financovány právě ze zisků z prodeje výrobků.

V dílně Thanapara Swallows probíhá celý proces výroby od barvení a tkaní látek až po šití a vyšívání. Vše přitom probíhá ručně a s využitím tradičních technologií. Organizace své výrobky dodává na místní trh, ale i prestižním značkám, jako je například People Tree.

Organizace Thanapara Swallows je členem World Fair Trade Organization, která pravidelně kontroluje dodržování standardů Fair Trade během celého procesu výroby.

Více o organizaci Thanapara Swallows Development Society se dozvíte na www.thanaparaswallows.com.
TSDS

TSDS

Šicí dílna
TSDS

TSDS

Výroba osnovy pro tkaní
TSDS

TSDS

Navíjení nití na cívky
TSDS

TSDS

Vyšívání


TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one