nové férová móda.jpg
Dodání i na Slovensko
Možnost bezplatného vrácení 
Odeslání do dvou dnů
logo_posta.jpg

AktualityDun Dun v Litoměřicích
TukTuki na akci

Objednávky od tonlé
objednání zboží

Dubnový MINT market
TukTuki na akci

MINT market
TukTuki na akci

Novinky od Liz Alig
novinky v e-shopu

Novinky od TukTuki

Chcete dostávat informace o novém zboží, akcích a dalších aktualitách z TukTuki? Přihlaste se:
Zadáním svého e-mailu souhlasíte se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletteru TukTuki. Více se dozvíte tady.

 

.
Kambodžská značka tonlé je mezi dalšími producenty férového oblečení jedinečná především svou filosofií "nulového odpadu". Asi 40 % všech látek z velkých oděvních továren končí jako nevyužité odstřižky. Tedy v případě, že na scénu nepřijde tonlé a ze zbytků látek nevyrobí své jedinečné kolekce designového a příjemně nositelného oblečení. Asi 90 % látek, které společnost využívá, by tak skončily na skládce. Zbylých 10 % materiálu organizace nakupuje od místních producentů, jedná se především o drobné komponenty jako knoflíky, přesky nebo tkaniny z místního sociálního podniku Sonas World


Recyklací odpadních látek to ale nekončí. I při samotné výrobě v dílně tonlé nevzniká absolutně žádný odpad. Každý drobný zbytek látky je totiž vždy znovu využit a střihy jsou speciálně designovány tak, aby vznik odpadu minimalizovaly. Pravidlo nulového odpadu organizace dodržuje i při balení výrobků, které jsou dodávány v recyklovaných papírových obalech.

Mimo to organizace funguje plně podle principů spravedlivého obchodu. tonlé podle svých slov usiluje o zprostředkování kontaktu mezi zákazníky a producenty oblečení. Společnost funguje na demokratickém principu, každý ze zaměstnanců zde má svůj hlas a zároveň možnost propracovat se na vedoucí pozici. Společnost je složena z několika pracovních týmů, které spolupracují při realizaci zakázek. Oblečení tak nevzniká formou manufakturní výroby, ale je často zhotoveno jediným zaměstnancem, který si tak zdokonaluje své profesní dovednosti.

tonlé svým zaměstnancům nabízí promyšlený systém vzdělávání a usiluje o to, aby se každý, kdo ve společnosti pracuje, stal součástí společnosti a podílel se na jejím řízení. Samozřejmostí je vyplácení důstojné mzdy zaměstnancům.

tonlé nyní zaměstnává asi třicítku kambodžských žen a mužů různého věku. Na každém kousku oblečení najdete jméno toho, kdo jej vyrobil. S jejich jedinečnými osudy, přáními a životními příběhy se můžete seznámit zde.

Více o organizaci najdete na jejich webových stránkách.


A jak to tonlé dělá, se můžete podívat v tomto videu:

op1078-tonle-design.jpg
tonle-cambodia-1-537x402.jpg
83b0cd88b4b91dc967b41c46d0de4167_large-e1414710291141.jpg
 
TukTuki, férová móda
www.tuktuki.cz
info@tuktuki.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one